Zadzwoń do nas: +48 730 800 320

Normobaria – czym jest ?

Komora-sunset-ps

Normobaria

Normobaria to innowacyjna terapia polegająca na przebywaniu w komorze normobarycznej, wewnątrz której panuje większe ciśnienie (1500 hPa hektopaskali), znajduje się więcej tlenu (do 40%) i dwutlenku węgla (1.5%), a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.
To warunki znacznie bardziej sprzyjające ludzkiemu organizmowi niż te, które panują obecnie na Ziemi. Poprzez przebywanie w normobarii możliwe jest lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka, rany goją się szybciej oraz zwiększa się ilość komórek macierzystych, które są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Jest to kluczowe do odbudowy naszych organów, a tym samym do przedłużenia życia

Różnice atmosfery ziemskiej oraz tej panującej w komorze normobarycznej

Zawartość O2 (tlenu)

Atmosfera ziemska
21%
Komora Normobaryczna Radom
40%

Zawartość CO2 (dwutlenku węgla)

Atmosfera ziemska - 0.03%
0.03%
Komora Normobaryczna Radom - 1.5%

Ciśnienie (hpA)

Atmosfera ziemska - 1000 hektopaskali
Komora Normobaryczna Radom - 1500 hektopaskali

wodór (H2)

Normobaria często mylona jest z hiperbarią. W hiberbarii panują inne warunki od tych w komorze normobarycznej.  Zatem nie można ich porównywać

Pobyt w komorze normobarycznej jest całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych efektów ubocznych. Dzięki nowoczesnej technologii, terapia normobarią jest co najwazniejsze –  skuteczna

Atmosfera wewnątrz komory to optymalne warunki dla naszego życia i organizmu

Do komory normobarycznej wchodzimy przez śluzę, w której normuje się cisnienie pomiedzy tym na ziemi, a tym wewnątrz komory. Czas wejścia to około 3 minuty. Jedynym odczuwalnym efektem mogą być tu zatkane uszy – nalezy wtedy zatkać nos lub popić wodą Redox, zwanej też ,,wodą życia”

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Do komory normobarycznej wchodzimy jak do mieszkania. Nie zakładamy żadnych specjalnych ubrań, każdy ubiera się tak jak chce.

Do komory normobarycznej może wejść każdy, niezależnie od wieku. Moga to być bardzo młode dzieci lub osoby starsze.

Udział w terapii nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań, oprócz dobrego nastawienia 🙂

Temperatura w komorze wynosi około 20-22 stopni celsjusza, wchodzimy do niej jak do zwykłego mieszkania.

Jedynym przeciwskazaniem jest zapalenie ucha, które mogłoby przyczynić się do fizycznego bólu ucha w trakcie przechodzenia przez śluzę. Inne dolegliwości są wręcz wskazaniem by odwiedzić komorę.

Jedynym momentem odczuwalnym jest moment przejścia przez śluzę, może pojawić się efekt zatkanych uszu, wystarczy popić wodą lub zatkać nos, a wszystko wróci do normy.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń pod nasz numer